Naga MarketsPGNiG w ważnej strefie wsparcia. Trwa próba zainicjowania odbicia Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,62%. Akcje drożały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,21 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,16 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 75%.

Obrona wsparcia

Notowania gazowej spółki od końca czerwca nieustannie spadały. Jest to druga fala w ramach szerszej korekty, trwającej od 20 kwietnia. W sumie, całość spadków sięga jedynie 15%, co nie jest wartością kończącą szerszy trend wzrostowy. W ostatnich dniach pojawia się próba odbicia w strefie wsparcia opartej o poprzednie ekstrema. Na razie jednak reakcja popytu jest dość skromna.pgnig 23.07.2021
Notowania PGNiG 23.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Fotowoltaiczny pilotaż

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomił pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miast i powiatów, podała spółka. „Dywersyfikujemy i sukcesywnie zwiększamy atrakcyjność oferty PGNiG dla klientów indywidualnych. W ramach tworzenia segmentu OZE rozwijamy fotowoltaikę.

W transformacji energetycznej polskiej gospodarki kluczową rolę odgrywać będzie gaz ziemny, ale energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, będzie miała coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju” – powiedział prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Paweł Majewski, cytowany w komunikacie. Oferta pod nazwą „Fotowoltaika dla domu” jest realizowana przez PGNiG Obrót Detaliczny we współpracy z partnerami zewnętrznymi i obejmuje kompleksową realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci, wyjaśniono.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here