Naga MarketsBank Pekao udostępnia usługę Qlips. Kurs nadal w układzie bocznymKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,332%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,45% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych niskich na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,55 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 120%.

  • Kurs PGNiG nad lokalnym wsparciem
  • Spółka zawarła umowę z LG Electronics

Ciekawe miejsce na odbicie

Notowania spółki doznały od połowy maja drugiej fali bardzo silnej zwyżki. Kurs w bardzo szybkim tempie sięgnął bliskich okolic 5 zł. Trend wyhamował jedynie pod wpływem pogorszenie nastrojów na rynkach akcyjnych po odnotowaniu nowych zachorowań na koronawirusa w Chinach. Pojawiła się niewielka korekta, która sprowadziła cenę na wsparcie w postaci wcześniej przełamanego wierzchołka. Wydaje się, że na obecnych poziomach popyt może powalczyć o odbicie, jeżeli jednak potrzebna będzie głębsza korekta to kolejna szansa pojawi się na lokalnym wsparciu przy 4,15 zł.

pgnig 19.06.2020
Notowania PGNiG 19.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Umowa z LG Electronics

PGNiG Obrót Detaliczny – spółka zależna Polskiego Górnictwa i Gazownictwa (PGNiG) – zawarła umowę z LG Electronics na budowę stację regazyfikacji i dostarczanie przez 5 lat blisko 19 tys. ton skroplonego gazu ziemnego (LNG), podała spółka. Paliwo będzie zasilać zakład produkcji baterii do samochodów elektrycznych LG ulokowany na terenie Euro-Park Kobierzyce pod Wrocławiem.

Paliwo LNG docelowo zasili stację regazyfikacji, którą PGNiG wybuduje przy zakładzie produkcyjnym LG ulokowanym na terenie zarządzanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) parku przemysłowego Euro-Park Kobierzyce w Biskupicach Podgórnych (woj. dolnośląskie). Zgodnie z planem stacja ma zostać uruchomiona na początku grudnia 2020 roku. Do tego czasu dostawy LNG będą realizowane do tymczasowej instalacji mobilnej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here