Naga MarketsPGNiG w konsolidacji przy linii trendu. Ważne wybicie ponad 6,68 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,24%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,74 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,41% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,69 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 75%.

Blisko linii trendu

Notowania gazowej spółki od połowy maja wyhamowały niewielką przecenę. Korekta przeszła w fazę konsolidacji, co może być przystankiem przed próbą powrotu do trendu wzrostowego. Tym bardziej, że konsolidacja ma miejscu tuż przy linii trendu i niewiele powyżej poprzednich szczytów. W takim kontekście technicznym wybicie ponad 6,68 zł może być traktowane jako pierwszy krok ku zakończeniu korekty.pgnig 21.06.2021
Notowania PGNiG 21.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Projekt Smart Field

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wdrażanie projektu Smart Field i szacuje, że dzięki niemu udokumentowane krajowe zasoby wydobywalne gazu ziemnego na koncesjach należących do grupy wzrosną o 7,3 mld m3, poinformował wiceprezes Robert Perkowski. “Udało nam się w ostatnich latach udokumentować prawie o 4 mld m3 więcej zasobów wydobywalnych gazu, natomiast projekt Smart Field to nowe wyżyny – w latach 2021-2022 dodatkowych zasobów wydobywalnych z posiadanych przez nas koncesji będzie ponad 7 mld m3” – powiedział Perkowski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że dzięki lepszemu zbadaniu złóż będzie możliwe bardziej efektywne wydobycie, a także dłuższa eksploatacja złóż. “Wydłużenie pracy kopalń o średnio 10 lat to utrzymanie kilkuset miejsc pracy” – dodał wiceprezes.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here