Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas sesji z minionego piątku o około 1,91%. Akcje taniały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,56 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 0,68% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,59 zł. W sumie od szczytu z początku lutego ubiegłego roku, a więc przez niemal 12 ostatnich miesięcy, trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 50%.


Kurs nadal w trendzie spadkowym

Styczeń zakończył się dla spółki fatalnie. W pierwszym miesiąc roku mieliśmy niemal sama spadkowe sesje. Aby poszukać jakichś punktów, gdzie cena mogłaby się zatrzymać trzeba już patrzeć na wykresy o wyższej skali czasowej, gdyż tak niskie poziomy były tu widziane wiele lat temu. Tutaj widać, że cena może zmierzać nawet w rejon 3 zł czyli serii dołków z lat 2006 – 2010. Niedawno pojawiła się także bardzo słaba rekomendacja zalecająca sprzedaż akcji i wyceną na poziomie 3,50 zł. Analitycy wskazują na słabe perspektywy notowań gazu, co przekłada się na słabość spółki. Co do notowań gazu, te także cały czas spadają co pogrąża kurs PGNiG. Jakąś nadzieją pozostaje odbicie na rynku gazu, gdyż kurs surowca zbliża się na ważne wieloletnie wsparcia. W krótkim okresie czasu raczej sentyment do spółki powinien jednak pozostać negatywny.

pgnig 3.02.2020
Notowania PGNiG 3.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka wesprze program „Czyste Powietrze”

Przed kilkoma dniami spółka poinformowała o podpisaniu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały porozumienia dotyczącego programu “Czyste Powietrze”. Celem programu jest przyznawania dofinansowania na ogrzewanie gazowe. Program “Czyste Powietrze” będzie realizowany w latach 2019-2029, a na działania w jego ramach przewidziana jest kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here