Naga MarketsPGNiG w kanale wzrostowym. Niebawem szansa na odbicie Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,77%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,33 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,42 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 70%.

Coraz bliżej ważnego wsparcia

Notowania gazowej spółki od 20 kwietnia pozostają w ruchu korekcyjnym. W tym czasie kurs spadł o zaledwie 13%, co jest nadal dość płytką korektą. Także dynamika przeceny sugeruje, że jest to tylko korekcyjny spadek. Niebawem powinna pojawić się pierwsza szansa na odbicie. Cena zmierza bowiem do dolnej krawędzi kanału wzrostowego, która pokrywa się z czytelnym wsparciem jakim są wcześniejsze szczyty.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 26.05.2021
Notowania PGNiG 26.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGNiG przejmuje na Ukrainie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownicto otrzymało zgodę ukraińskiego urzędu antymonopolowego na przejęcie większościowego pakietu udziałów w spółce należącej do Energy Resources of Ukraine (ERU), podała spółka. “PGNiG otrzymało zgodę ukraińskiego urzędu antymonopolowego na objęcie większościowego pakietu udziałów w spółce Karpatgazvydobuvannya należącej do Grupy ERU #ERU. To ważny krok do rozpoczęcia wspólnej działalności poszukiwawczo-wydobywczej na zachodniej #Ukraina” – czytamy na profilu PGNiG na Twitterze. W październiku 2020 r.

PGNiG poinformowało, że podpisało umowę inwestycyjną z ERU dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie. Jak wówczas informowano, rozpoczęcie prac planowane jest w I połowie 2021 roku, po uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń. W lutym br. PGNiG i ERU Management Services LLC uzyskały od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) bezwarunkową zgodę na wspólne przedsięwzięcie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowaluty | notowania kghm | kurs euro on line | notowania funta | akcje jsw | kryptowaluty bitcoin | akcje ciech |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here