Naga MarketsZachęcam do przeczytania mojego poprzedniego wpisu dotyczącego spółki PGN:


Plotki okazały się jednak prawdą. Dofinansowanie kopalni węglowych stało się faktem. Potwierdza się zasada, że w Polsce opłaca się być słabym – bo i tak Ci “naleją”. W przyrodzie chory osobnik bardzo szybko zostaje unicestwiony a dopłacając do tego, wszyscy jesteśmy stratni. Na dokładkę, opublikowany raport nie był wystarczająco dobry.

Cena spółki, niczym wypadkowa całego otoczenia musiała odreagować – niestety spadkowo. Na początku października sam byłem przekonany, że spółce uda się pokonać barierę 7 zł, co spowodowałoby otwarta drogę na nowe szczyty, ale z następnymi pojawiającymi się świeczkami moje przekonanie malało.


Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych


To jest jedna w poważnych wad spółek z największego polskiego indeksu – poruszają się w wąskim zakresie cenowym a ich trendy są bardzo wolne. Stosunek trzymania akcji do potencjalnego zysku jest bardzo mały – w tym czasie handel innymi spółkami potrafi przynieść nam nieporównywalne zyski.  Spójrzmy na wykres – czy trend się zmienił?1110-pgnKrótkoterminowy niestety się zmienił. Już nieudana próba pokonania poziomu 7 zł mogła dać do myślenia. Kiedy pojawiały się kolejne świeczki (od 13-10-2015 do 03-11-2015) byłem już przekonany o możliwej zmianie trendu. Outsidebar (świeczka z dnia 04-11-2015) postawił kropkę nad “i”. Teraz, kiedy cena skonsolidowała się na niższym poziomie, możemy na trzeźwo ocenić to, co się stało. Fakty są nieuniknione – doszło do wybicia się w dół z kanału wzrostowego. Wybicie uznaję za prawdziwe (outsidebar a następnie luka cenowa potwierdza spadki). Dwie ostatnie świeczki to korekta do linii oporu. Nadal mamy szansę na trend boczny w podejściu średnioterminowym, ale powstała luka na pewno przez jakiś czas będzie umiejętnie przeszkadzała w wejściu na wyższe poziomy cenowe.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Najbliższym wsparciem jest poziom 6 zł, który znajduje uzasadnienie również na wykresie tygodniowym:1110-pgn-tygTrzymać czy sprzedawać? Posiadaczom akcji proponowałbym rozważenie decyzji nad częściową sprzedażą posiadanych walorów, póki cena jeszcze jest w miarę atrakcyjna.


Pamiętaj, każdy trend kiedyś się kończy.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here