Naga MarketsPGNiG testuje okolice 6 zł. Brak oznak słabości popytuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,52%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,94 zł. Jest to mocny wynik na tle tracącego wczoraj 0,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,87 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 40%.

  • PGNiG nabywa udziały w kolejnych koncesjach w Norwegii
  • Już ponad 2 miesiące nieprzerwanych wzrostów
  • Dzisiaj atak na 6 zł

Na nowych maksimach

Notowania spółki od końca października poruszają się w ramach fali wzrostowej. W tym czasie spółka zyskała już ponad 40%. Tak duży wzrost nie wywołał jak dotąd poważniejszej korekty. W połowie grudnia cena cofnęła się o niespełna 10% i szybko wróciła do wzrostów. Obecnie kurs testuje już okolice 6 zł i wydaje się, że nadal powinien trwać proces odrabiania strat z poprzednich lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 12.01.2021
Notowania PGNiG 12.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne koncesje w Norwegii

Norweska administracja naftowa wydała formalne zgody na objęcie przez PGNiG Upstream Norway udziałów w koncesjach obejmujących złoża Kvitebjørn i Valemon na Morzu Północnym, podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Tym samym liczba koncesji, w których spółka posiada udziały, wzrosła do 32, a nowo pozyskane złoża przyczynią się do istotnego zwiększenia wydobycia gazu przez grupę kapitałową PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym w 2021 roku.

Udziały w czterech koncesjach obejmujących produkujące złoża Kvitebjørn i Valemon spółka PGNiG Upstream Norway, której wyłącznym właścicielem jest PGNiG, nabyła we wrześniu 2020 roku na podstawie umowy z Norske Shell. W obu nowo zakupionych złożach dominują zasoby gazu ziemnego, podano. “Rok 2021 zaczynamy bardzo dobrym akcentem. Dzięki doświadczeniu i kompetencjom mogliśmy rozwijać naszą działalność na Norweskim Szelfie Kontynentalnym nawet w niesprzyjających okolicznościach spowodowanych pandemią.

Zatwierdzone właśnie akwizycje dotyczą złóż już produkujących, a więc natychmiast przełożą się na znaczący wzrost naszego wydobycia gazu w Norwegii. Prognozujemy, że w 2021 roku produkcja PGNiG Upstream Norway sięgnie 0,9 mld m3 gazu, co oznaczać będzie niemal dwukrotny wzrost w stosunku do poziomu wydobycia w 2020 roku” – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here