Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuPGNiG Termika – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – spodziewa się zakończenia w tym roku akwizycji Tauron Ciepło, poinformował ISBnews prezes Tauron Termika Paweł Stańczyk.

PGNiG Termika spodziewa się zakończenia w tym roku akwizycji Tauron Ciepło

“Prowadzimy proces akwizycyjny Tauron Ciepło i w tym roku możliwe jest jego zakończenie “-powiedział ISBnews Stańczyk w kuluarach Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu.

PGNiG aktualizuje strategię całej grupy do 2022 roku i tam będą niedługo zaprezentowane szczegóły dotyczące energetyki i ciepłownictwa. Spółka jest zainteresowana małymi inwestycjami na lokalnych rynkach ciepłowniczych, ale także budową bloków gazowo-parowych na potrzeby małych i średnich miast.

Na początku lipca prezes PGNiG Jerzy Kwieciński informował, że grupa planuje sfinalizować transakcję przejęcia aktywów ciepłowniczych Tauron Ciepło do końca 2020 roku.

W połowie czerwca br. PGNiG i Tauron Polska Energa poinformowały, że PGNiG uzyskało wyłączność negocjacyjną i rozpocznie z Tauronem Polską Energią negocjacje w sprawie sprzedaży Taurona Ciepło. PGNiG podało wtedy, że finalizacja transakcji planowana jest na I kwartał 2021 roku i uzależniona jest od spełnienia istotnych warunków zawieszających, w tym uzyskania wymaganych zgód administracyjnych i korporacyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Pod koniec lipca Tauron przedłużył wyłączność negocjacyjną przyznaną PGNiG w sprawie nabycia 100% udziałów w Tauronie Ciepło o osiem tygodni.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Wojciech ŻurawskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here