Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuPGNiG Termika – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w wyniku przeprowadzonego testu na utratę wartości posiadanego pakietu akcji Polskiej Grupy Górniczej (PGG) rozpoznała odpis w wysokości -389 mln zł, podała spółka.

PGNiG Termika zamierza dokonać odpisu

“Po odpisie wartość księgowa pakietu akcji PGG w skonsolidowanym sprawozdaniu grupy kapitałowej PGNiG na dzień 30 września 2020 r. wyniesie 0 zł” – czytamy w komunikacie.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.

Te artykuły również Cię zainteresują

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here