Naga Markets


Po wczorajszej analizie polskiej spółki KGHM, czas na kolejnego potentata naszego rodzinnego rynku, tym razem PGNiG:

Spółką, której warto przyjrzeć się w dniu dzisiejszym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Grupa PGNiG opublikowała ostatnio wyniki za pierwsze półrocze trwającego roku, a wynikających z nich obraz maluje się w dość interesujących barwach.

Na pierwszy rzut oka wyniki rozczarowały, gdyż zysk netto wyniósł jedynie 1.27 mld zł, czyli blisko 30% mniej niż rok wcześniej. Wynikało to jednak z odpisu, największego w historii spółki, który dokonany został z uwagi na niskie ceny ropy oraz gazu. Dodając odpis do osiągniętego zysku wynik byłby zbliżony do rezultatu z poprzedniego roku.

Co jednak istotne, spółka znajduje się w na tyle dobrej kondycji, iż planuje wykup akcji własnych na kwotę 750 mln zł. Dzięki temu zwiększona zostanie stopa zwrotu z kapitału własnego, co powinno ucieszyć akcjonariuszy firmy. Rysą na szkle pozostają jedynie marne efekty odwiertów na Pomorzu.

Inwestuj w realizację wzrostów PGNiG – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

PGN.PL_09_04 17_08

Patrząc na wykres cenowy spółki możemy zauważyć, iż znajduje się ona w dość ładnym kanale wzrostowym, a sekwencja wyższych dołków (HL) oraz wyższych szczytów (HH) potwierdza solidność struktury wzrostowej. Co więcej, kupującym udało się wypchnąć ceny akcje powyżej oporu na poziomie 5.40 zł, co stwarza szansę na wzrost w okolice oporu na poziomie 6 zł.

Jest to bardzo istotna strefa, która stanowi nie tylko zniesienie 38.2 impuslu wzrostowego z początku 2015, ale także stanowi dolne ograniczenie spełnionej formacji podwójnego szczytu. Z tego względu należy oczekiwać, wybicie tejże strefy podaży otworzy drogę w kierunku szczytów w okolicy 7 zł za akcję, z kolei scenariusz spadkowy stanie się scenariuszem bazowym jedynie w przypadku wybicia dołem z kanału wzrostowego.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here