Naga MarketsPGNiG sygnalizuje odpisy w IV kw. Kurs w kierunku 5,65 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,10%. Akcje taniały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,66 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,35% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,77 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 50%.

Finax

Na nowych maksimach

W ostatnich dniach nastroje na szerokim rynku nie pomagają w zakończeniu korekt największych spółek. Podobnie jest z PGNiG, które dodatkowo informowało o odpisach w wynikach za IV kwartał, co pogorszy wynik roczny. Mimo tego, na wykresie jest dość spokojnie. Cena spada w typowo korekcyjnym tempie. Pierwsza szansa na odbicie powinna pojawić się przy poprzednim wierzchołku w rejonie 5,65 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 26.01.2021
Notowania PGNiG 26.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne koncesje

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) otrzymało cztery nowe koncesje poszukiwawcze na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Przyznał je w ramach corocznej rundy koncesyjnej (APA 2020) norweski rząd. Tym samym liczba koncesji na szelfie, w których udziały posiada grupa kapitałowa PGNiG, wzrosła do 36. PGNiG Upstream Norway, spółka zależna PGNiG, znalazła się wśród 30 firm naftowych działających w Norwegii, którym w tym roku przyznano nowe obszary koncesyjne.

Nagrodzono nimi wnioski koncesyjne najlepiej przygotowane pod względem geologicznym i technicznym. Dwie z nowo otrzymanych koncesji – PL 1123 i PL 1124 – znajdują się w pobliżu złoża Skarv na Morzu Norweskim, natomiast koncesje PL 1088 i PL 146B – w pobliżu złoża King Lear na Morzu Północnym, podano.

Zgodnie z naszą strategią konsekwentnie powiększamy stan naszego posiadania na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Chcemy, by możliwie jak najwięcej wydobywanego przez nas gazu zapełniło w przyszłości Baltic Pipe. W tej rundzie zabiegaliśmy o koncesje, których lokalizacja pozwoli nam zwiększać nasze wydobycie. Dwie z nich leżą w pobliżu złoża Skarv, które wciąż daje nam najwięcej własnego gazu, a dwie w pobliżu King Lear, które jest złożem gazowym w trakcie zagospodarowania.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania giełdowe | blik | akcje bitcoin | wartość złotego | biomed lublin gpw | kurs dolara prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here