Naga MarketsPGNiG spodziewa się finalizacji przejęcia Ineos E&P Norge na przeł. III i IV kw.Warszawa, 02.09.2021 (ISBnews) – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się finalizacji transakcji przejęcia Ineos E&P Norge na przełomie III i IV kw. tego roku, poinformował wiceprezes Robert Perkowski.

„Czekamy na zatwierdzenie przez norweskie Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Ropy i Energii. Spodziewamy się sfinalizowania transakcji na przełomie III i IV kwartału” – powiedział Perkowski podczas konferencji prasowej.W marcu br. PGNiG Upstream Norway zawarło warunkową umowę zakupu przedsiębiorstwa Ineos E&P Norge od Grupy Ineos.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here