Naga MarketsPGNiG słabo rozpoczyna nowy tydzień. Kierunek na wsparcie przy 4,50 złKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,75%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,73 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,37% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,96 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 150%.

W kierunku poprzedniego dołka

Notowania spółki wyraźnie tracą w ostatnich dniach, a spadki odbywają się z dość dużą dynamiką. Jest to jednak efekt pogorszenia nastrojów na szerokim rynku i spadków w głównym indeksie warszawskiej giełdy. Spoglądając na wykres dzienny widać, że mamy drugą falę spadkową, po tym jak przez długi okres czasu popyt nie był w stanie pokonać oporu przy 5,40 zł. Obecnie wydaje się, że kurs będzie niebawem testował wsparcie przy 4,50 zł.

pgnig 14.10.2020
Notowania PGNiG 14.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Planowany wzrost zużycia gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakłada wzrost zużycia gazu o ok.1 mld m3 w 2021 roku, poinformował ISBnews prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. “Ostrożnie szacujemy, że w 2021 zapotrzebowanie na gaz ziemny w Polsce wzrośnie o ok.1 mld m3. Dotyczy to m.in. energetyki – to może być ponad 0,5 mld m3 – ale także odbiorców indywidualnych wykorzystujących to paliwo na potrzeby grzewcze”- powiedział Kwieciński w rozmowie z ISBnews w kuluarach VI Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu.

W ocenie prezesa, w tym roku produkcja gazu z polskich złóż będzie na podobnym poziomie, jak rok wcześniej, czyli ok. 3,8 mld m3. Natomiast na szelfie norweskim spółka pozyska ok. 0,5 mld m3. Jeśli uda się uzyskać zgodę norweskiego regulatora, to jeszcze do końca roku możliwe jest wydobycie ponad 30 mln m3 z nowych akwizycji dokonanych kilka tygodni temu. Pod koniec września Kwieciński szacował, że zużycie gazu ziemnego w Polsce może sięgnąć 30 mld m3 w ciągu 10 lat, jeśli utrzyma się obecne tempo wzrostu zapotrzebowania. Obecnie roczne zużycie gazu wynosi ok. 19 mld m3.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here