Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuPGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Spółka wypracowała w IV kwartale ubiegłego roku 0,39 mld zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 0,46 mld zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 1,35 mld zł wobec 1,32 mld zł rok wcześniej, podała spółka prezentując wstępne szacunki.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zysk operacyjny za IV kw. ub.r. to szacunkowo 0,6 mld zł wobec 0,65 mld zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły wstępnie 12,79 mld zł wobec 10,91 mld zł rok wcześniej.

W całym 2018 roku firma wypracowała 3,21 mld zł zysku netto wobec 2,92 mld zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 7,12 mld zł wobec 6,58 mld zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły w tym okresie wstępnie 41,27 mld zł wobec 35,69 mld zł rok wcześniej, a zysk operacyjny wyniósł 4,4 mld zł wobec 3,91 mld zł rok wcześniej.

W IV kw. 2018 r. na 1,35 mld zł EBITDA grupy złożyło się 1,06 mld zł wypracowane przez segment Poszukiwania i Wydobycia, -0,33 mld zł w segmencie Obrót i Magazynowanie, 0,42 mld zł w Dystrybucji i 0,29 mld zł w Wytwarzaniu.

 

PGNiG podkreśla, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Powyższe wyniki będą podlegać jeszcze weryfikacji przez biegłego rewidenta. Publikacja raportu okresowego za 2018 rok nastąpi 14 marca 2019 roku.

Sytuacja na wykresie:

Spółka zanotowała bardzo drastyczny poranek. Luka i spadki sięgające 7% na starcie sesji. Wydaje się, że po ostatnim osiągnięciu nowych, historycznych maksimów, spółka była mocno wykupiona, także silna reakcja podażowa potrzebowała pretekstu jakim okazały się słabsze od oczekiwań wyniki za ostatni kwartał. Jak na razie, spadki zatrzymały się w rejonie wsparcia opartego o wcześniejsze szczyty. Jeżeli wsparcie upadnie, prawdopodobnie spadkowa korekta będzie kontynuowana.

pgnig
źródło xStation 5

Zobacz także: ABC Data [ABC], Skarbiec [SKH] – Gorące spółki dnia 14.02.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here