Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuAkcje PGNiG tanieją na półmetku czwartkowej sesji o niespełna 0,5%. Poprzednie dwie sesje zakończyły się solidną przeceną, która zaczyna negować ostatnie odbicie. Było ono w stanie dotrzeć zaledwie do najbliższego oporu w rejonie 5,80 zł. Obecnie istniej ryzyko powrotu na minima z końca czerwca, a co za tym idzie przełamania ważnego wsparcia. Spadki na PGNiG wpisują się w dzisiejsze osłabienie indeksu WIG20


Rośnie sprzedaż gazu ziemnego

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego grupy wyniósł 15,95 mld m3 w I półroczu 2019 r. wobec 15,35 mld m3 zanotowanych rok wcześniej, podało PGNiG. W samym II kw. sprzedaż wyniosła szacunkowo 6,05 mld m3 wobec 5,44 mld m3 rok wcześniej.

Wydobycie gazu ziemnego przez wyniosło 2,22 mld m3 w I półroczu br. (1,04 mld m3 w samym II kw.) wobec 2,26 mld m3 rok wcześniej według wstępnych szacunków, poinformowała spółka.

To już koniec korekty?

Ostatnie spadkowe sesje popsuły techniczny obraz spółki. Dopóki jednak nie dojdzie do zejścia na nowe tegoroczne minima, wciąż istnieje szansa na podtrzymanie ruchu korekcyjnego, zwłaszcza że spółka ma za sobą sporą przecenę.

pgnig
Akcje PGNiG na wykresie dziennym. źródło xStation 5

O spółce PGNiG mówiono również na antenie Comparic24.tv, podczas porannego przeglądu sytuacji na GPW:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here