Akcje PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, największego w Polsce producenta gazu, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,52% mimo początkowych wzrostów, które doprowadziły do wyznaczenia dziennego maksimum przy 5,91 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podobnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,71 zł. Była to kolejna sesja korekty, która być może inicjuje powstanie lokalnego dołka. Warto pamiętać, że mamy za sobą dużą przecenę, a spadek od lutowego szczytu sięga 30%.


Akcje PGNiG – kolejny wyżej położony dołek? Czas na wzrosty?

Ciekawie wyglądają notowania spółki na wykresie tygodniowym. Mamy tu bowiem wieloletnią tendencję wzrostową, gdzie każdy kolejny dołek pojawia się nieco powyżej poprzedniego. Jeżeli historia kolejny raz miałaby się powtórzyć, to właśnie teraz kształtuje się kolejny wyższy dołek. Cena powinna więc zacząć rosnąć w najbliższym czasie i jeżeli nie dojdzie do wybicia maksimów, to zwyżka powinna oznaczać choćby znaczące odreagowanie ostatnich, silnych spadków. Piątkowa sesja nie napawa jednak optymizmem, kiedy po porannej zwyżce, popołudnie oraz koniec sesji wypadły bardzo blado.

wykres akcji pgnig 20.05.2019
Kurs akcji PGNiG 20.05.2019, źródło: xStation 5

Wyniki zgodne z oczekiwaniami, reakcja rynku słaba

Argumenty stronie popytowej mógł dostarczyć raport z wynikami za pierwszy kwartał, który spółka opublikowała w miniony piątek. Wynika z niego, że zysk netto sięgnął w pierwszy kwartale 1064 mln zł, podczas gdy przed rokiem było to 1566 mln zł. Mimo, że mamy spadek o niemal jedną trzecią, to wynik ten jest zgodny z oczekiwaniami analityków. Skonsolidowane przychody wyniosły 14,34 mld zł co oznacza 8% wzrost względem roku poprzedniego. Zysk operacyjny wyniósł 1 383 mln zł wobec 2 005 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here