Naga MarketsAutor: Lowdown, na licencji Wikimedia Commons

Notowania PGNiG za sprawą hossy, która w ostatnich kilku tygodniach nawiedziła warszawski parkiet, znalazły się blisko swoich historycznych szczytów z października 2015 roku. Pomimo że rajd w wykonaniu cen akcji koncernu już trochę trwa, co może rodzić ryzyko wystąpienia pewnej korekty, to analiza techniczna wskazuje na ich dalszy potencjał wzrostowy.


Po skutecznym re-teście strefy popytowej wypadającej przy poziomie 4,60 PLN notowania spółki przeszły do wspinaczki, poruszając się w obrębie stosunkowo stromego kanału. Co więcej, w połowie lutego doszło do skutecznego wybicia oporu w postaci poziomu 5,70 PLN – to zwiększa szanse na osiągnięcie potencjalnego zasięgu formacji podwójnego dna (jest ona wyznaczona przez dołki ze stycznia i listopada 2016 roku), który wypada przy 6,80 PLN.

Obecnie możemy mieć do czynienia z tworzeniem się wyższego szczytu w sekwencji wzrostowej. Dlatego też kolejnym krokiem powinien być zwrot na południe celem ustanowienia nowego wyższego dołka. Warto także zaznaczyć, że pod koniec stycznia 50-dniowa średnia krocząca (kolor czarny) wzbiła się ponad 200-dniową średnią (kolor pomarańczowy) – podobny układ mogliśmy zaobserwować w kwietniu 2015 roku (wtedy zarówno średnia krótko- oraz długoterminowa rosły), który doprowadził do ustanowienia historycznych szczytów w okolicy poziomu 7,00 PLN.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

PGNiG był podczas poniedziałkowej sesji jedną z najlepiej radzących sobie spółek z warszawskiego indeksu blue chipów. Inwestorów do kupna walorów koncernu mogła zachęcić publikacja DM mBanku – dom maklerski podtrzymał dla PGNiG rekomendację „kupuj”, z tym że podniósł cenę docelową dla jego akcji z 6,52 do 7,25 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here