Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuPGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Finax

Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że cena akcji PGNiG od października 2008 roku zyskiwała na wartości. Rekordową wycenę zanotowano 4 lutego 2019 roku, kiedy za jedną akcję największej spółki w Polsce zajmującej się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej zapłacić trzeba było nawet 7,73 zł.

W skutek trwających od tego czasu, dynamicznych spadków cena akcji osunęła się jednak o  ponad 20% aż do 6,12 zł. W chwili obecnej za jedną akcję zapłacić trzeba natomiast 6,39 zł.

Z czysto technicznego punktu widzenia, trwające od kilku dni wzrosty przypominają jednak jedynie korektę wzrostową, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 6,58 zł. Jeżeli w rejonie tego oporu pojawi się większa reakcja podażowa, wówczas spodziewać moglibyśmy się powrotu do spadków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNagłówki dotyczące Brexitu przeciążają algorytmy Forexowe
Następny artykułPekao najwyżej od marca – spółka zyskuje 1,4 procent
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here