Logo PGNiG w tle wskaźnika gazuPGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.


Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że cena akcji PGNiG od października 2008 roku zyskiwała na wartości. Rekordową wycenę zanotowano 4 lutego 2019 roku, kiedy za jedną akcję największej spółki w Polsce zajmującej się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej zapłacić trzeba było nawet 7,73 zł.

W skutek trwających od tego czasu, dynamicznych spadków cena akcji osunęła się jednak o  ponad 20% aż do 6,12 zł. W chwili obecnej za jedną akcję zapłacić trzeba natomiast 6,39 zł.

Z czysto technicznego punktu widzenia, trwające od kilku dni wzrosty przypominają jednak jedynie korektę wzrostową, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 6,58 zł. Jeżeli w rejonie tego oporu pojawi się większa reakcja podażowa, wówczas spodziewać moglibyśmy się powrotu do spadków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNagłówki dotyczące Brexitu przeciążają algorytmy Forexowe
Następny artykułPekao najwyżej od marca – spółka zyskuje 1,4 procent
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here