Naga MarketsGrupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą, importem i eksportem gazu ziemnego, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych.

źródło: xStation 5

Środowa sesja rozpoczęła się od kontynuacji wzrostów z ostatnich dni, w miarę zbliżania się do zamknięcia sesji, wynik dzienny stawał się coraz słabszy. Generalnie jest, spółka zalicza bardzo udany okres, rosnąc we wrześniu około 10%. Wczoraj pojawiły się informacje o tym, że spółka planuje zmianę statutu, co miałoby umożliwić wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego. Zaproponowana zmiana ma na celu wyjście naprzeciw oczekiwaniom akcjonariuszy i nie będzie miała negatywnego wpływu na kondycję finansową spółki – napisano w uzasadnieniu. Inną ważną informacją były słowa wiceprezesa, który oznajmij, że liczy na podpisanie co najmniej dwóch umów na dostawy skroplonego gazu ziemnego do końca tego roku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Vistula Group S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn.

źródło: xStation 5

Spółka zaliczyła wczoraj spokojną sesję, podczas której cena niewiele się zmieniała, natomiast obroty były na bardzo wysokim poziomie. Vistula opublikowała wczoraj wyniki za II kwartał, w którym odnotowała 14,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,02 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 19,18 mln zł wobec 20,77 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 192,89 mln zł wobec 171,92 mln zł rok wcześniej. Od początku roku spółka wypracowała 14,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 13,24 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 353,45 mln zł w porównaniu z 308,09 mln zł w roku poprzednim. W komentarzach do raportu pojawiły się stwierdzenia, że spółka liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów oraz stabilną marżę w całym 2018 roku. Skomentowana została także kwestia połączenia z Bytomiem. Spółka szacuje, że synergia w przychodach wyniesie od 8 do 10 mln zł rocznie, a po stronie kosztów na około 2 mln zł rocznie. Całość synergii powinna być widoczna w wynikach 2020 roku, a pierwsze efekty są oczekiwane już w przyszłym roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here