Naga MarketsPGNiG OD ma umowę z ECO na sprzedaż 75 mln m3 gazu w 2023 rokuWarszawa, 28.09.2021 (ISBnews) – PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) podpisało umowę z Energetyką Cieplną Opolszczyzny (Grupa ECO) na dostawy 75 mln m3 gazu ziemnego w 2023 roku, podała spółka. To jeden z największych kontraktów sprzedaży paliwa gazowego w historii spółki pod względem rocznego wolumenu.

„Zapotrzebowanie na gaz ziemny w ostatnich latach w Polsce sukcesywnie rośnie i ten trend z pewnością się utrzyma. Aktywnie działamy na rzecz zwiększania popytu na paliwo gazowe, odnosząc konkretne sukcesy sprzedażowe. Umowa na 2023 rok z Grupą ECO zagwarantuje klientowi dwukrotnie większy wolumen dostaw w porównaniu z obowiązującymi kontraktami na lata 2021-2022” – podkreślił prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha, cytowany w komunikacie.Umowa została podpisana pomiędzy PGNiG Obrót Detaliczny i Grupą ECO, która zajmuje się wytwarzaniem, przesyłem, dystrybucją i sprzedażą energii cieplnej oraz elektrycznej. Grupa ECO świadczy swoje usługi na terenie dziesięciu województw i konsekwentnie stawia na szerokie wykorzystanie gazu ziemnego.

„Nasza grupa koncentruje się na dojściu do neutralności klimatycznej, co nie będzie możliwe bez wykorzystania gazu ziemnego jako paliwa przejściowego. Gaz odgrywa coraz większą rolę w naszej działalności, niedawno oddaliśmy do użytku nowe moce kogeneracyjne oraz realizujemy kolejne projekty, dlatego zdecydowaliśmy się na znaczne zwiększenie wolumenu dostaw tego ekologicznego paliwa” – dodał członek zarządu ds. operacyjnych ECO Mirosław Romanowicz.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lpp | dow jones wykres | kurs akcji allegro | ccc akcje kupno | kurs rubla do złotówki | playway akcje prognozy | dolar online |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here