Naga MarketsPGNiG Obrót Detaliczny ma umowę z Enervigo ws. współpracy przy kogeneracjiWarszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – PGNiG Obrót Detaliczny i Enervigo podpisały umowę o współpracy w zakresie rozwoju i promocji gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu, podało PGNiG. Zawarcie umowy wynika z rosnącego zainteresowania rynku takimi rozwiązaniami jak kogeneracja czy trigeneracja zasilane paliwem gazowym. Pilotażowa współpraca ma potrwać do 2024 r.

„Polskie firmy aktywnie poszukują rozwiązań umożliwiających zmniejszenie kosztów operacyjnych. Własna kogeneracja w agregatach zasilanych gazem ziemnym pozwala przedsiębiorstwom na osiąganie celów związanych nie tylko z dbałością o środowisko naturalne, ale też poprawą efektywności energetycznej” – powiedział wiceprezes PGNiG ds rozwoju Arkadiusz Sekściński, cytowany w komunikacie.Mielecka spółka Enervigo zajmuje się m.in. projektowaniem i budową wysokowydajnych gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu. Posiada własny dział konstrukcyjny oraz infrastrukturę produkcyjną zlokalizowaną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO PARK Mielec.

„Zbudowaliśmy zespół wykwalifikowanych inżynierów, który zapewnia klientom kompleksową realizację zadań inwestycyjnych. Dzięki temu możemy oferować technologie i urządzenia, odpowiadające na bardzo konkretne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że dzisiejsza umowa przyczyni się do rozwoju rynku kogeneracyjnego i trigeneracyjnego” – powiedział prezes Enervigo Piotr Andrusiewicz.

„Audyty efektywności energetycznej, realizowane przez naszych specjalistów pokazują, że w przypadku wielu firm, jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie zwiększania efektywności jest właśnie indywidualna produkcja energii oparta na gazie ziemnym. To segment rynku o bardzo dużym potencjale biznesowym, dlatego podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z doświadczonym partnerem specjalizującym się w wytwarzaniu tego typu instalacji” – dodał prezes PGNiG OD Henryk Mucha.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lpp | comarch cena akcji | kurs akcji pge | polski złoty | akcje celon | jsw kurs | orange akcje prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here