Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuPodczas dzisiejszej sesji na rynku akcji możemy obserwować wyhamowanie wzrostów, z jakimi mieliśmy do czynienia na początku tygodnia. Handel na Starym Kontynencie zakończył się mieszanie, niemiecki indeks giełdowy DAX zamknął się zaledwie 0,02% nad kreską, podczas gdy francuski CAC40 dodał 0,23%, a londyński FTSE100 stracił 0,65%. Jeśli chodzi natomiast o nasze podwórko, indeks 20 największych spółek w Polsce zamknął się dziś w rejonach poziomu odniesienia.

Wyhamowanie wzrostów na rynku akcji

WIG20 zakończył dzień wynikiem na poziomie plus 0,04%. Wśród największych spółek na polskim parkiecie najlepiej radziły sobie dzisiaj CCC,  gdzie wzrosty wyniosły ponad 4%, oraz PGNiG z wynikiem +3,26%. Mocno traciły z kolei akcje Dino Polska, spółka zamknęła się ponad 4,5% nizej. Warto zaznaczyć, że WIG20 zmaga się z kluczową strefą oporową , którą znajduje się rejonach 1855 pkt. Jeżeli w najbliższych dniach uda się ją przeforsować, wzrosty mogą przybrać na sile. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu powinno doprowadzić do większej korekty po ostatniej serii wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc z kolei na rynek amerykański, również dominują mieszane nastroje, niewielką przewagę mają dziś sprzedający. Po wczorajszych wzrostach, indeksy Dow Jones, S&P500 i Russell znajdują się pod kreską, z kolei na plusie notowany jest technologiczny Nasdaq.

Poznaliśmy szereg danych z USA, jednak nie przyniosły one większej zmienności, z ważniejszych odczytów warto zwrócić uwagę na wzrost zasiłków dla bezrobotnych oraz 0,7% spadek dochodów w październiku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here