Naga MarketsPGNiG nadal zyskuje. Kolejne cele w okolicach 5,70 złKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,60%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,22 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,26% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,26 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 140%.

  • Kurs PGNiG z próbą wyjścia na nowe maksima
  • Kolejny opór w rejonie 5,70 zł

Kolejny cel przy 5,70 zł

Notowania spółki zaliczyły wczoraj dość udaną sesję, która przybliżyła stronę popytową do wybicia na nowe maksima trwającego od połowy marca trendu wzrostowego. Ostatnia korekta nie była zbyt głęboka a liczne medialne doniesienia w około spółki tworzą korzystne otoczenie dla dalszych wzrostów. Mowa to przede wszystkim o sprawie odszkodowań od Gazpromu czy niższych kosztach operacyjnych w II kwartale. Na wykresie widać, że cena powinna zmierzać na kolejny opór w rejonie 5,70 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 22.07.2020
Notowania PGNiG 22.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje na Morzu Północnym

PGNiG Upstream Norway – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – uczestniczy w prowadzonym przez Equinor projekcie Power-from-Shore, który ma na celu podłączenie infrastruktury wydobywczej pracującej na Morzu Północnym za pomocą podmorskich kabli do zasilania z norweskiej lądowej sieci elektroenergetycznej, podała spółka. W ramach projektu gaz ziemny wykorzystywany do zasilania platformy Gina Krog na Morzu Północnym zostanie zastąpiony energią elektryczną. Zmniejszy się też pobór gazu na potrzeby własne na złożu Skarv.

W ten m.in. sposób firmy naftowe działające na Norweskim Szelfie Kontynentalnym chcą zmniejszyć emisje związane z wydobyciem węglowodorów, podano w komunikacie. W maju 2020 r. między platformą Gina Krog a oddalonym o ok. 30 km kompleksem wydobywczym Sleipner ułożono kabel zasilający wysokiego napięcia. Do końca 2022 roku kolejne kilometry kabla połączą platformy z lądem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here