Naga Markets

PGNiG nadal w spadkowym układzie. Cena zmierza na wsparcie przy 5,50 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 2,56%. Akcje drożały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,94 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,85 zł. Od końca października notowania spadły o ponad 20%.

Powrót na wsparcie

Notowania gazowej spółki nadal nie są w stanie trwale wybić góra z szerokiego kanału spadkowego. Co więcej, pogorszenie nastrojów na szerokim rynku, silnie wpłynęło także na kurs spółki. Na wykresie cena zaczyna spadać po niewielkim odbiciu, podtrzymując tendencję spadkową. Niebawem kurs powinien więc testować kluczowe wsparcie w rejonie 5,50 zł.pgnig 20.12.2021
Notowania PGNiG 20.12.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Umowa na sprzedaż gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło z Commercial Metals Company Poland (CMC Poland) długoterminową umowę sprzedaży gazu ziemnego, podała spółka. Szacowany maksymalny wolumen dostaw w okresie od 1 października 2022 roku do 30 września 2027 roku może wynieść 400 mln m3. “CMC Poland jest naszym kluczowym klientem od wielu lat. Zbudowaliśmy silną relację biznesową opartą na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby naszego klienta i wyzwania, z jakimi mierzy się branża hutnicza w okresie wysokiej zmienności cen surowców na rynkach.

Zawarte w umowie indywidualne i elastyczne rozwiązania zapewniają CMC Poland m.in. możliwość zabezpieczenia ceny zakupu gazu ziemnego w oparciu o instrumenty giełdowe, co pozwala minimalizować efekt wahań rynkowych” – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursu funta | kontrakty cfd | usa 500 | akcje wp | dyskusja na temat kursu btc | zlotowka | amica akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here