Naga MarketsPGNiG nadal w konsolidacji. Kurs odbija od lokalnego wsparcia Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 8,08%. Akcje drożały o 0,37 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,03 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,50% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,00 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 150%.

Odbicie od wsparcia

Notowania spółki w ciągu ostatnich kilku sesji delikatnie rosły, wskazując na możliwe odbicie od lokalnego wsparcia opartego o poziom poprzedniego dołka. Wydaje się więc, że wracamy do wnętrza konsolidacji i pojawia się szansa na powrót nawet do okolic oporu w rejonie 5,40 zł. Martwić mogą jedynie dość niskie obroty w czasie kształtowania się dołka, aczkolwiek wczorajsza sesja pokazała silne zaangażowanie strony popytowej.

Forex Club
Te artykuły również Cię zainteresują

pgnig 21.10.2020
Notowania PGNiG 21.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGNiG wejdzie na rynek ukraiński

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało umowę inwestycyjną z Energy Resources of Ukraine (ERU) dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie, podała spółka. Rozpoczęcie prac planowane jest w I połowie 2021 roku, po uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń. Umowa reguluje ogólne warunki współpracy w zakresie przyszłej inwestycji oraz określa harmonogram dalszych prac nad projektem zlokalizowanym na terytorium Ukrainy, niedaleko granicy z Polską.

O wysokim potencjale wydobywczym koncesji świadczą analizy geologiczne prowadzone przez PGNiG, które wykazują korelację jej struktur geologicznych ze złożem Przemyśl – największym złożem gazu ziemnego w Polsce. Zawarcie umowy to istotny krok do rozpoczęcia wspólnych prac na tym obszarze, poinformowano. Ważnym elementem zaangażowania w projekty inwestycyjne na Ukrainie jest ubezpieczenie od ryzyk politycznych.

W celu zapewnienia ochrony finansowej dla wspólnej inwestycji PGNiG i ERU zainicjowane zostały rozmowy z amerykańskim bankiem rozwoju DFC (U.S. International Development Finance Corporation) oraz polską Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), zaznaczono również.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here