Naga MarketsPGNiG nadal w dobrej formie. Najbliższy opór w okolicach 5,70 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,68%. Akcje drożały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,36 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego w piątek 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,36 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 140%.

  • Kurs PGNiG nadal rośnie
  • Najbliższym celem opór w rejonie 5,70 zł

Kolejny cel przy 5,70 zł

Notowania spółki wyglądają ostatnio bardzo dobrze nawet na tle szerokiego rynku. Praktycznie nie pojawia się tutaj korekta, co może sugerować dalsze umocnienie. Po za wcześniejszym wygranym sporem z Gazpromem i napływem środków do firmowej kasy, wydaje się, że obecnie pozytywnie na kurs może działać kwestia połączenia z PKN Orlen. Na wykresie, jeżeli w miarę dobry sentyment na rynkach akcyjnych się utrzyma, wydaje się, że kolejny opór przy 5,70 zł powinien zostać osiągnięty.

pgnig 27.07.2020
Notowania PGNiG 27.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Aneks z Gazpromem w wynikach za II kwartał

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ujmie zmniejszone koszty wynikające z rozliczenia aneksu do kontraktu z Gazpromem w wynikach II kw. 2020 r., podała spółka. Kwota 5 689 mln zł pomniejszy koszty operacyjne dotyczące gazu, kwota 42 mln zł pomniejszy wartość zapasu gazu, kwota 5 mln zł pomniejszy wartość środków trwałych, podano w komunikacie.

“Ponadto na wyniki finansowe II kwartału 2020 r. wpływ będzie miał dodatni wynik na różnicach kursowych z wyceny bilansowej wzajemnych rozliczeń (ok. 300 mln zł) oraz podatek dochodowy. Zaliczka na podatek dochodowy od osób prawnych podatkowej grupy kapitałowej PGNiG za miesiąc czerwiec 2020 r. wyniosła ok. 1,1 mld zł” – czytamy dalej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here