Naga Markets

PGNiG nadal pod linią trendu. Spore spadki na początku roku Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,56%. Akcje drożały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,79 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,35% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,72 zł. Od końca kwietnia notowania spadły o ponad 25%.

Słaby początek roku

Notowania PGNIG po bardzo udanym grudniu 2021 roku, w którym spółka zyskała około 20%, przeszły do defensywy w nowym roku. Tylko od początku stycznia kurs spada już o 14% oddając wcześniejsze zdobycze strony popytowej. Kolejny raz linia trendu spadkowego okazał się być bariera nie do przejścia. Obecnie odbicia można szukać w strefie wsparcia 5,45 zł lub niżej przy ostatnim minimum w rejonie 5,28 zł.pgnig 21.01.2022
Notowania PGNiG 21.01.2022

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przyłączenia czasowo wstrzymane

Polska Spółka Gazownictwa – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – czasowo wstrzymała zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych w związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych, podała spółka. Firma przeznaczy niemal 2 mld zł na przyłączanie nowych odbiorców w latach 2022-2023.

“Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych” – czytamy w komunikacie. W 2021 roku spółka wydała ponad 260 tys. warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej i zawarła umowy na realizację 135 tys. przyłączy. Był to kolejny rekordowy rok w zakresie działalności przyłączeniowej PSG.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq spółki | lira turecka pln | kurs akcji lotos | akcje pekao | lew pln | bitcoin prognozy 2020 | xtb akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here