Naga MarketsPGNiG może rozpocząć wiercenie na złożu w ZEA w połowie 2022 r.Wrocław, 29.09.2021 (ISBnews) – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakłada, że rozpocznie wiercenie na złożu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) w połowie przyszłego roku, poinformował ISBnews wiceprezes Robert Perkowski.

„W ramach naszej koncesji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przeszliśmy do drugiego etapu prac. Najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku będziemy tam mieli wstępne prace związane z wierceniem i rozpoznaniem tego złoża. Warto pamiętać, że w każdym kraju, w którym działamy są inne, lokalne regulacje. Będziemy wiercili i czekali na rezultaty. Specyfika upstreamu polega na założeniu, że ten biznes to jest ruletka, ale my mamy obecnie techniki rozpoznawania złoża m.in. poprzez analizy zdjęć sejsmicznych. My się w ZEA spodziewamy nie tylko gazu ziemnego, ale prawdopodobnie także kondensatu” – powiedział Perkowski w rozmowie z ISBnews w kuluarach Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.W maju br. PGNiG podało, że rozpoczyna drugi etap prac poszukiwawczych w w Emiracie Ras al-Chajma. Spółka była wówczas na etapie uzgodnień projektowych i lokalizacji dla pierwszego otworu poszukiwawczego, który da odpowiedź na pytanie o potencjał wydobywczy koncesji.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.

Kamila Wajszczuk

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje polenergia | kernel akcje wykres | gpw amica | pge akcje | pko akcje | gpw cdr | mbank akcje opinie |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here