Naga Marketslogo pgnig
Autor: Lowdown, na licencji Wikimedia Commons

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) utworzyło przedstawicielstwo na Ukrainie, a na jesieni może rozpocząć poszukiwania węglowodorów w tym kraju wspólnie z Energy Resources of Ukraine (ERU), poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

Triggo

PGNiG planuje prace na Ukrainie

“Założyliśmy formalne przedstawicielstwo na Ukrainie” – powiedział Kwieciński podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że grupa chce wejść w segment upstream w tym kraju.

“Myślę, że na jesieni rozpoczniemy wspólne poszukiwania z ERU na zachodniej Ukrainie. Wydaje nam się, że tam są duże możliwości” – wskazał także prezes.

W grudniu 2019 r. PGNiG podpisało z ERU Management Services – spółką zależną Energy Resources of Ukraine (ERU) – porozumienie o współpracy, którego celem jest wspólne poszukiwanie węglowodorów na Ukrainie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here