Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuPolskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się, że z odwiertów eksploatowanych w Pakistanie pozyska ponad 200 mln m3 gazu ziemnego w 2020 r., poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

PGNiG spodziewa się, że z odwiertów eksploatowanych w Pakistanie pozyska ponad 200 mln m3 gazu ziemnego w 2020 r.

“Wydobycie gazu ziemnego ze złóż w Pakistanie przekroczy w tym roku 200 mln m3” – powiedział Kwieciński podczas panelu na VI Kongresie Energetycznym DISE we Wrocławiu.

Dodał, że obok prac na złożach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym spółka będzie przygotowywała się do realizacji odwiertów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w zachodniej Ukrainie oraz szukała gazu w świecie tak, aby zwiększyć własne wydobycie.

Te artykuły również Cię zainteresują

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here