Naga Markets

PGNiG ma umowę sprzedaży gazu do CMC Poland w l. 2022-2027Warszawa, 13.12.2021 (ISBnews) – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarło z Commercial Metals Company Poland (CMC Poland) długoterminową umowę sprzedaży gazu ziemnego, podała spółka. Szacowany maksymalny wolumen dostaw w okresie od 1 października 2022 roku do 30 września 2027 roku może wynieść 400 mln m3.

“CMC Poland jest naszym kluczowym klientem od wielu lat. Zbudowaliśmy silną relację biznesową opartą na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby naszego klienta i wyzwania, z jakimi mierzy się branża hutnicza w okresie wysokiej zmienności cen surowców na rynkach. Zawarte w umowie indywidualne i elastyczne rozwiązania zapewniają CMC Poland m.in. możliwość zabezpieczenia ceny zakupu gazu ziemnego w oparciu o instrumenty giełdowe, co pozwala minimalizować efekt wahań rynkowych” – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski, cytowany w komunikacie.“W trakcie wspólnych dyskusji i negocjacji udało się obu stronom stworzyć unikalny produkt dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego, jakim jest CMC Poland Sp. z o.o. Wysoka jakość obsługi oraz elastyczne podejście PGNiG SA do naszych indywidualnych wymagań są podstawą długotrwałej i stabilnej współpracy obu firm” – dodał prezes CMC Poland Jerzy Kozicz.

Commercial Metals Company to międzynarodowa firma z branży hutniczej notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Spółka zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, w tym ponad 2 tys. w Polsce. Główna siedziba firmy w Polsce zlokalizowana jest w Zawierciu, gdzie znajduje się huta stali.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 39 197 mln zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kęty giełda | kurs.dolara | tauron akcje notowania | średni kurs lewa nbp | biomed notowania | kurs pkn | notowania wig20 |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here