Naga Markets

PGNiG ma problem z powrotem powyżej poziomu 5 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,85%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,71 zł. Jest to fatalny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,96% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,76 zł.

Słaba sesja

Notowania gazowej spółki nadal wyglądają fatalnie. Negatywny sentyment do spółki dało się wyczuć podczas wczorajszej sesji, udanej dla warszawskiego parkietu. Na tym tle spółka wypadła blado. Na wykresie widać ewidentne problemy z powrotem powyżej 5 zł, co może sugerować kontynuację spadków.

pgnig 19.10.2022
Notowania PGNG 19.10.2022

Akcjonariusze za fuzją

Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wyrazili, podczas walnego zgromadzenia, zgodę na połączenie z PKN Orlen. To ostatni krok formalny niezbędny przed zarejestrowaniem połączenia obu spółek. Za przyjęciem uchwały połączeniowej głosowało 99,99% akcjonariuszy spośród 85,83% głosów w spółce reprezentowanych na walnym zgromadzeniu.

Zgoda akcjonariuszy PGNiG na połączenie to ostatni krok formalny niezbędny do finalizacji procedury połączenia, przed wpisaniem do rejestru przez sąd. 28 września taką samą zgodę wyrazili już akcjonariusze PKN Orlen, a wcześniej oficjalną zgodę na połączenie wydała Rada Ministrów.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB
Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 19.10.2022 [WIDEO]
Następny artykułWIG20 zyskał wczoraj 1 proc. Kurs FW20 zbliża się do lokalnego szczytu z początku października
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here