Naga Marketslogo pgnig
Autor: Lowdown, na licencji Wikimedia Commons

Podczas środowej sesji na polskim rynku WIG20 najbardziej tracącą spółką podczas porannych godzin handlu jest spółka PGNIG, która traci 0,7 procent. Spółka podczas ostatnich ruchów znacznie ograniczyła wykonywane zasięgi, sprawiając, że zakres 10 – 12 groszy był maksymalnym odchyleniem na wykresie H1. W tym momencie jednak spółka powoli klaruje sytuacje potwierdzając poziom 6,21 zł za akcje jako istotne wsparcie cenowe, co sprawia, że potencjalny zysk do ryzyka dla pozycji długich z obecnych stref jest bardzo rozsądny dla inwestorów pozycyjnych. 


Spadkowy akcent na spółce odczuwalny jest od momentu zainicjowania pierwszych impulsów do dołu – czyli od pierwszej połowy lutego bieżącego roku. Wówczas z ceny 7,62 zł za akcję spółka zapikowała praktycznie jednostajnym ruchem w okolice ceny 6,16 zł, pokonując po drodze ważniejsze lokalne wsparcia. Oczywiście przybrany horyzont czasowy nie jest szeroki, jednak wystarczający jeszcze na to, aby sprawnie przeanalizować kontekst ostatnich ruchów na spółce.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym momencie spółka widocznie stabilizuje się w przedziale cenowym 6,17 zł – 6,48 zł, co sprawia, że potencjał krótkoterminowego odbicia ku górze, na zasadzie klasycznej korekty spadków jest bardzo możliwy. Jeśli by wziąć pod uwagę jeszcze węższą strefę – 6,21 do 6,33 zł, wówczas wykres tworzy idealną strefę akumulacji dla pozycji długich, z celem określonym na poziomie 6,50 – 6,60 zł za akcje.Taki scenariusz został przedstawiony poniżej, właśnie na wzór przedstawionego schematu. Wówczas, na spółce bronić się powinno w okolicach poziomu 6,12 lub nieco poniżej tego poziomu.

Zobacz również: Przegląd GPW – CCC i Eurocash w górę, traci PGNiG

wykres PGNIG D1 10.04.2019
PGNIG D1 10.04.2019

Wówczas risk ratio dla pozycji długich jest z całą pewnością satysfakcjonujące, oraz co najważniejsze dla inwestorów pozycyjnych – realne do osiągnięcia w perspektywie kolejnych 5 – 8 sesji handlowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here