Naga MarketsPGNiG kończy najsłabszy tydzień od dłuższego czasu. Cena odbija od oporu przy 5,40 złKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,78%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,86 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,44% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,92 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 150%.

Mocniejsza reakcja podaży

Notowania spółki zaliczają dosyć słaby tydzień, jednak patrząc na wykres w skali tygodniowej, widać że dopiero teraz cena nieco spadła. Biorąc pod uwagę głębsza korektę na światowych rynkach akcyjnych, zachowanie PGNiG nadal wskazuje na relatywną siłę spółki.

Tu korekta jest nadal nieznaczna, mimo że trwa już od kilku tygodni. Podaży powinien sprzyjać opór pod jakim się znajdujemy, jednak nawet to nie wywołuje silniejszej reakcji. Wydaje się więc, że można zakładać, że dopóki na szeroki rynek nie wrócą lepsze nastroje, spółka będzie kontynuować płaską korektę, a na wybicie trzeba będzie poczekać na lepsze czasy.

pgnig 18.09.2020
Notowania PGNiG 18.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Tauron Ciepło – akwizycja zakończona przed końcem roku

PGNiG Termika – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – spodziewa się zakończenia w tym roku akwizycji Tauron Ciepło, poinformował ISBnews prezes Tauron Termika Paweł Stańczyk. “Prowadzimy proces akwizycyjny Tauron Ciepło i w tym roku możliwe jest jego zakończenie “-powiedział ISBnews Stańczyk w kuluarach Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu.

PGNiG aktualizuje strategię całej grupy do 2022 roku i tam będą niedługo zaprezentowane szczegóły dotyczące energetyki i ciepłownictwa. Spółka jest zainteresowana małymi inwestycjami na lokalnych rynkach ciepłowniczych, ale także budową bloków gazowo-parowych na potrzeby małych i średnich miast. Na początku lipca prezes PGNiG Jerzy Kwieciński informował, że grupa planuje sfinalizować transakcję przejęcia aktywów ciepłowniczych Tauron Ciepło do końca 2020 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here