Naga MarketsPGNiG kończy korektę. Czekamy na powrót ponad 7 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,94%. Akcje drożały o 0,13 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,81 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego w piątek 0,41% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,81 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 75%.

Koniec korekty

Notowania gazowej spółki kończą okres kwietniowo-majowej korekty, która następnie przerodziła się w ruch boczny. W miniony piątek cena zaczynała opuszczać zakres konsolidacji czemu sprzyjała technika (bliskość linii trendu) oraz korzystna sytuacja na głównych indeksach. Wszystko wskazuje na to, że kolejne tygodnie powinny przynieść próbę powrotu na maksima trendu wzrostowego powyżej 7,12 zł.pgnig 28.06.2021
Notowania PGNiG 28.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ruszyło wydobycie z nowego złoża

PGNiG Upstream Norway – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – wraz z Aker BP jako operatorem i pozostałymi partnerami koncesyjnymi, uruchomiło produkcję ze złoża Gråsel na Morzu Norweskim, podało PGNiG. “Projekt Gråsel dowodzi, że nawet stosunkowo niewielkie złoża mogą być cennym aktywem, gwarantującym bardzo atrakcyjny zwrot z inwestycji oraz redukcję śladu węglowego. Lokalizacja Gråsel na obszarze, na którym już istnieje dobrze rozwinięta infrastruktura, nie tylko pozwoliła obniżyć koszt zagospodarowania złoża, ale również zdecydowanie skróciła czas realizacji inwestycji.

Produkcja ze złoża została uruchomiona zaledwie sześć miesięcy od momentu ostatecznej decyzji inwestycyjnej i cztery miesiące przed pierwotnie planowanym terminem. Ponadto zwiększenie intensywności wykorzystania istniejącej infrastruktury oznacza ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przypadających na każdą jednostkę wydobytych węglowodorów” – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski, cytowany w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mrc notowania | livechat akcje | kurs biomed | notowania dino | lotos notowania | giełda pgnig | lotos akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here