Naga MarketsPGNiG już blisko 4,50 zł. Duży impet ruchu wzrostowego Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,12%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,32 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,29 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 100%.

  • Kurs PGNiG rośnie w poniedziałek o ponad 2%
  • Notowania już blisko oporu przy 4,50 zł
  • Rozbudowa mocy terminalu LNG

Blisko 4,50 zł

Notowania spółki bardzo długi czas męczyły się z wybicie oporu w rejonie 3,80 zł. Jak już to się stało, popyt zdominował rynek, gdyż kolejne sesje pokazały bardzo silny impet wzrostowy. Cena błyskawicznie zbliża się do oporu w rejonie 4,50 zł i to jest aktualny cel trwającej zwyżki. Możliwe, że właśnie w tych okolicach pojawi się kolejna korekta. Właśnie przy oporze cała zwyżka sięgnie 100% licząc od marcowego dołka. Może to być więc dobra okazja do chwilowego przystanku.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 2.06.2020
Notowania PGNiG 2.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wzrasta moc terminalu LNG w Świnoujściu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększyło zarezerwowaną moc regazyfikacji LNG w Terminalu LNG w Świnoujściu z obecnego poziomu 5 mld m3 gazu do ok. 6,2 mld m3 od 2022 r. i ok. 8,3 mld m3 od 2024 r.

“W wyniku przeprowadzonej procedury open season, po zawarciu umowy regazyfikacji ze spółką Polskie LNG, zarezerwowana przez PGNiG moc regazyfikacji LNG wzrośnie z obecnego poziomu 5 mld m3 gazu do około 6,2 mld m3 od 2022 roku w wyniku uruchomienia usługi przejściowej regazyfikacji, a następnie do poziomu około 8,3 mld m3 gazu po uruchomieniu usługi podstawowej od 2024 roku” – czytamy w komunikacie.

mowa zostanie zawarta na okres 17 lat. Podstawą opłat za usługi będzie taryfa obowiązująca w okresie trwania umowy, zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here