Naga Markets

PGNiG jest zainteresowane całą przepustowością planowanego FSRU koło GdańskaWarszawa, 19.05.2022 (ISBnews) – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowane całą przepustowością planowanego pływającego terminalu gazu skroplonego (FSRU) w rejonie Gdańska, poinformował wiceprezes Robert Perkowski.

“Jesteśmy zainteresowani możliwościami, które pozwolą cały portfel rozładować w naszym kraju. Ten proces cały czas trwa” – powiedział Perkowski podczas konferencji prasowej.Gaz-System prowadzi z rządem rozmowy o przyspieszeniu inwestycji w budowę terminalu FSRU w rejonie Gdańska, tak by zakończyła się ona w 2025 r. lub wcześniej. Przepustowość jednostki może także być zwiększona w stosunku do wcześniej zakładanej. Projekt zakłada umiejscowienie w rejonie Gdańska pływającej jednostki FSRU, zdolnej do wyładunku LNG, procesowego składowania i regazyfikacji LNG. Według pierwotnego planu, terminal ma być przystosowany do prowadzenia procesu regazyfikacji na poziomie 6,1 mld m3 paliwa gazowego rocznie, a usługi regazyfikacji mają zostać udostępnione pod warunkiem podjęcia przez Gaz-System pozytywnej ostatecznej decyzji inwestycyjnej oraz zrealizowania inwestycji w zakładanym terminie – 1 stycznia 2028 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 69 964 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty kurs | płatność blik co to jest | livechat akcje | kurs korony czeskiej prognozy na najbliższe dni | akcje pgnig forum | kurs akcji celon | kurs biomed lublin |

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here