Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,03%. Akcje drożały o 0,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,13 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,14 zł. W sumie od szczytu z początku lutego, cały trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 47%.


Akcje PGNiG testują okolice 4 zł

Spółka zaliczy kończący się rok do zdecydowanie nieudanych. Od początku listopada trwa fatalna seria niemal samych spadkowych sesji. To samo zresztą obserwujemy w grudniu i codziennie kurs zalicza nowe minima. Główne problemy po za spekulacjami dotyczącymi polityki i ewentualnych przejęć dokonanych przez firmę, to także bardzo słabe notowania gazu ziemnego, które wykazują korelację z kursem spółki. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że po chwilowym wyhamowaniu spadków w okolicach 4,50 zł, co jednak nie przyniosło większej i trwalszej korekty, ostatnio kurs znowu runął z dużym impetem, schodząc na poziom dołków z lat 2014 – 2015. Okolice 4,10 zł stanowią obecnie pewne wsparcie, jeżeli jednak znowu ruchy korekcyjne będą tak słabe jak ostatnio, nie zdziwiłbym się, gdyby nie był to jeszcze koniec spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują

pgnig 13.12.2019
Notowania PGNiG 13.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka nadal wspiera startupy

Przed kilkoma dniami spółka poinformowała, że uruchomiła wehikuł inwestycyjny typu venture capital PGNiG Ventures, który finansować będzie innowacyjne projekty energetyczne. Spółka chciałaby w ciągu najbliższych 6 lat zainwestować w nie ok. 100 mln zł. Trzy lata temu spółka utworzyła tzw. inkubator InnVento, do którego zapraszaliśmy raczkujące startupy, wehikuł jest więc kolejnym krokiem w tym kierunku. “Wraz z istniejącym już InnVento, które oferuje startupom know-how i kontakty, PGNiG Ventures tworzy platformę typu smart-money. Wymiana doświadczeń i dostęp do fachowej wiedzy PGNiG, pozwoli startupom rozwijać się znacznie szybciej” – powiedział wiceprezes spółki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here