Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,31%. Akcje drożały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,77 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,71 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 50%.

Czas na odbicie?

Notowania spółki od końca października poruszają się w ramach fali wzrostowej. W ostatnim czasie doszło jednak do dość dużej korekty w tym trendzie. Ruch spadkowy przekracza 12%, jednak jego dynamika nie wskazuje na paniczną wyprzedaż. Już w ostatnich dniach spadek ceny wyhamował. Technicznie, cena testuje wsparcie przy 5,60 zł, a więc poprzednie wierzchołki. Mamy więc szansę na dokonanie odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 2.02.2021
Notowania PGNiG 2.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szykują się odpisy

Efekt dokonania odpisów aktualizujących powstałych w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości majątku pomniejszy skonsolidowany wynik operacyjny grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) za IV kwartał 2020 roku o ok. 0,65 mld zł, w tym o 0,56 mld zł w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie, podała spółka. “Powyższa kwota obejmuje: koszty odwiertów negatywnych i spisanej sejsmiki w kwocie około 0,06 mld zł, saldo odpisów na środkach trwałych w kwocie około 0,29 mld zł oraz środków trwałych w budowie w kwocie około 0,30 mld zł” – czytamy w komunikacie.

Odpisy aktualizujące są efektem m.in. oceny wartości odzyskiwalnej aktywów, dokonywanej na podstawie analizy przyszłych przepływów pieniężnych – w szczególności w oparciu o aktualne i prognozowane ścieżki cenowe węglowodorów na międzynarodowych rynkach, wyjaśniono także. Prezentowana powyżej wartość ma charakter szacunkowy i może różnić się od wartości ostatecznej, która zostanie przedstawiona podczas publikacji skonsolidowanego raportu rocznego za 2020 rok, zastrzegła też spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here