Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 9,41%. Akcje taniały o 0,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 2,66 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 7,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 2,67 zł. W sumie od szczytu z początku lutego ubiegłego roku, a więc przez ponad 12 ostatnich miesięcy, trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o niemal 65%.


Poniżej 3 zł

Ostatnie tygodnie doprowadziły do powstania paniki na giełdach i bardzo silną wyprzedaż akcji w związku z rozprzestrzenianiem się chińskiego wirusa. Na razie widać ani końca epidemii, ani też zejścia na dalszy plan tego tematu w środowisku giełdowym. Dopóki nie zawita jakaś poprawa nastrojów na globalnych rykach, trudno będzie liczyć na odbicie kursu spółki, mimo że ma już za sobą potężne spadki. Kurs znajduje się przy 3 zł czyli przy minimach z 2008 roku, a więc najniżej w swojej historii. Nadal jednak brakuje reakcji popytowej. Trzeba przyznać, że po za wirusem, innym powodem spadków są słabe notowania gazu, które znajdują się już blisko wieloletnich dołków. Mimo więc, że sama technika skłaniałaby do dokonania korekty, to jednak karty rozdają największe giełdy świata wytyczające sentyment dla innych rynków.

pgnig 10.03.2020
Notowania PGNiG 10.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejny odwiert w Pakistanie

Oddział Operatorski Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Pakistanie rozpoczął odwiert eksploatacyjny Rehman-7, na złożu Rehman, w prowincji Sindh. To już ósmy odwiert na złożu Rehman. Jest on zlokalizowany na północ od otworu Rehman-4. Planowana całkowita długość otworu ma wynieść 2925 m. Prace wiertnicze prowadzi spółka Exalo Drilling z grupy kapitałowej PGNiG, podano także. PGNiG wydobywa w Pakistanie gaz ziemny z dwóch złóż – Rehman i Rizq. Oba zawierają gaz ziemny typu tight gas, który po wydobyciu kierowany jest do kopalni położonej na obszarze koncesji Rehman..Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here