Naga MarketsPGNiG blisko nowych maksimów. Kolejne cele powyżej 5 zł  Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,38%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,79 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 0,97% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,75 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 120%.

  • PGNiG inwestuje w kolejne instalacje CNG
  • Notowania już blisko sięgnięcia po 5 zł

Popyt nadal w natarciu

Notowania spółki wyglądają bardzo dobrze nawet w okresie wcześniejszego pogorszenia sentymentu na rynku akcyjnym. Korekta nie była zbyt głęboka jak na wcześniejsze osiągnięcia kupujących. Wydaje się, że mocnym medialnym akcentem by zwrot około 1,5 mld USD przez Gazprom. To może ustawiać pozytywne nastroje na akcjach spółki na dłuższy czas. Na wykresie kurs zbliża się do poprzednich dwóch wierzchołków. Wydaje się, że szanse na ich pokonanie można oceniać wysoko. Kolejnym celem powinien być bardziej czytelny opór w okolicach 5,10-5,20 zł.

pgnig 8.07.2020
Notowania PGNiG 8.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne inwestycje w stacje CNG

PGNiG Obrót Detaliczny – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy, podpisały list intencyjny w sprawie budowy ogólnodostępnych stacji LCNG, które umożliwią tankowanie pojazdów zasilanych sprężonym (CNG) i skroplonym (LNG) gazem ziemnym w Suwałkach i Szumowie.

W ramach porozumienia PGNiG Obrót Detaliczny wyraziło wolę wybudowania dwóch stacji paliw LCNG, które będą obsługiwały nie tylko pojazdy należące do Zakładów Produkcji Kruszyw Rupińscy, ale też wszystkich innych zainteresowanych. Planowana budowa stacji jest związana z planami ZPK Rupińscy, które zakładają zakup co najmniej 50 pojazdów ciężkich do transportu kruszyw, napędzanych gazem LNG.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here