Naga MarketsPGNiG będzie szukać gazu na Ukrainie. Kurs z nowymi tegorocznymi minimami Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,03%. Akcje taniały o 0,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,13 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,14 zł. W sumie od szczytu z początku lutego, cały trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 43%.


Akcje PGNiG na nowych rocznych minimach

Notowania spółki nie zaliczą udanego roku. Niewiele zostało do jego zakończenia, a kurs od lutego nieustannie traci na wartości, pogłębiając roczne minima. Po chwilowym wyhamowaniu spadków w okolicach 4,50 zł, co jednak nie przyniosło większej i trwalszej korekty, ostatnio kurs znowu runął z dużym impetem, schodząc na poziom dołków z lat 2014 – 2015. Okolice 4,10 zł stanowią obecnie pewne wsparcie, jeżeli jednak znowu ruchy korekcyjne będą tak słabe jak ostatnio, nie zdziwiłbym się, gdyby nie był to jeszcze koniec spadków. Spółce nie sprzyjają także słabo wyglądające notowania gazu ziemnego, które dotąd wykazywały pewną korelację. Kurs gazu zaczyna wymazywać zwyżkę z drugiej połowy roku i wraca do trendu spadkowego. To może niestety, oznaczać także dalsze spadki na PGNiG, choć zapewne pojawi się korekta po ostatnim zejściu na nowe minima.

pgnig 11.12.2019
Notowania PGNiG 11.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGNiG wchodzi na rynek ukraiński

Podczas sesji z poniedziałku spółka poinformowała o podpisaniu z ERU Management Services – spółką zależną Energy Resourcses of Ukraine, porozumienia o współpracy, którego celem jest wspólne poszukiwanie węglowodorów na Ukrainie. Kluczową kwestią umowy jest tzw. złoże Przemyśl zlokalizowane blisko granicy polsko-ukraińskiej. Złoże Przemyśl to 65 mld m3 gazu już wydobyte, co daje nam obraz, czego możemy spodziewać się po stronie ukraińskiej. Spodziewamy się, że będziemy mieli możliwość odkryć i udokumentować być może podobne zasoby, co daje nam możliwość zapewnienia bezpieczeństwa regionu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here