Naga MarketsPGNiG atakuje niemal półroczną linię korektyKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2%. Akcje taniały o 0,13 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,41 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,45 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 75%.

Próba wybicia

Notowania gazowej spółki atakują w ostatnich dniach linię bardzo rozbudowanej korekty, która trwa od drugiej połowy kwietnia. Wydaje się, że jest to pokłosiem drożejącego gazu, a także informacji o możliwym wnioskowaniu o podwyżkę. Wczoraj próba wybicia nie doszło do skutku i cena zaczynała się cofać. Jeżeli jednak reakcja podażowa nie będzie duża, wydaje się, że szanse na dalszy wzrost będą całkiem spore.pgnig 7.10.2021
Notowania PGNiG 7.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Akwizycja w Norwegii

Spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające oraz warunki przejęcia kontroli dotyczące umowy zakupu przez PGNiG Upstream Norway – spółkę zależną Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – przedsiębiorstwa Ineos E&P Norge AS (IEPN) od Grupy Ineos, podało PGNiG.

„Szacowane rozliczenie z tytułu transakcji wyniesie ok. 323 mln USD. Wynika to z pomniejszenia umownej ceny nabycia o dochody uzyskane przez IEPN w okresie od daty efektywnej transakcji, tj. od dnia 1 stycznia 2021 r. do dnia przejęcia kontroli operacyjnej przez PGNiG UN nad IEPN. Rozliczenie transakcji nabycia przedsiębiorstwa IEPN przez PGNiG UN nastąpi 30 września 2021 roku” – czytamy w komunikacie. 25 marca br. spółka informowała, że PGNiG UN zawarło warunkową umowę zakupu przedsiębiorstwa IEPN od Grupy Ineos za 615 mln USD.

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here