Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuAktywa Taurona Ciepło, których przejęcie negocjuje PGNiG Termika, będą wymagały znaczących inwestycji, które spółka Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) jest w stanie przeprowadzić, poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Grupa liczy na podpisanie umowy w sprawie akwizycji do końca roku.

Aktywa Taurona Ciepło będą wymagały znaczących inwestycji

“Potwierdzam, że jesteśmy nadal zainteresowani przejęciem całości Taurona Ciepło. Uważamy, że nasza spółka [PGNiG Termika] jest predestynowana do tego, by stać się jednym z najważniejszych integratorów polskiego ciepłownictwa. Te aktywa, które Tauron Ciepło ma tu na Śląsku będą wymagały znaczących inwestycji i te inwestycje nasza spółka będzie w stanie przeprowadzić” – powiedział Kwieciński dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Dodał, że PGNiG jest “zdeterminowane”, by doprowadzić do podpisania umowy w sprawie przejęcia w tym roku, zgodnie z wcześniej zakładanym harmonogramem.

Te artykuły również Cię zainteresują

Pod koniec lipca Tauron Polska Energia przedłużył wyłączność negocjacyjną przyznaną Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu (PGNiG) w sprawie nabycia 100% udziałów w Tauronie Ciepło o osiem tygodni. W połowie czerwca br. PGNiG i Tauron Polska Energa poinformowały, że PGNiG uzyskało wyłączność negocjacyjną i rozpocznie z Tauronem Polską Energią negocjacje w sprawie sprzedaży Taurona Ciepło.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here