Naga MarketsKurs spadł niespełna 0,5% osiągając na zamknięciu sesji poziom 5,78 zł. Sesja odbyła się przy dosyć niskich obrotach, a zakres notowań był mocno ograniczony, co nie dziwi patrząc na aktywność szerszego rynku. Na wykresie widać, że spółka regularnie traci na wartości od 4 kwietnia.

Akcje spółki PGNiG taniały w trakcie sesji z czwartku 2 maja

pgnig 6.05.2019
Akcje PGNiG na wykresie dziennym, źródło xStation 5

Szerszy trend spadkowy akcji PGNiG sięga początków lutego, kiedy to doszło do wyznaczenia nowego historycznego szczytu przy poziomie 7,72 zł. Wyprzedaż przekracza już wielkość 2 zł co stanowi około 26% obniżkę ceny. Jeżeli chodzi o technikę, bardzo interesująco wygląda natomiast wykres w ujęciu tygodniowym. Tu także mam serię spadkowych świec, która łącznie z krótkim, majowym tygodniem wynosi już 13 spadkowych tygodni.

Na wykresie widać jednak techniczne szanse dla bliskiego końca przeceny. Od ponad 10 lat mamy bowiem trend wzrostowy i sytuacja z nagłymi spadkami dość często się powtarza. Zazwyczaj kolejny dołek pojawia się nieco powyżej poprzedniego, a ponadto kurs zdaje się całkiem dokładnie respektować linię trendu. Jeżeli więc historia miałaby się powtórzy to kolejnego dołka moglibyśmy oczekiwać gdzieś w okolicach 5,50 zł.

Poprzedni dołek wypadł przy 5,26 zł, cena więc nie powinna spaść niżej, jeżeli wieloletnia struktura miałaby zostać zachowana. Powodów do spadków dostarczył opublikowany przed majowym weekendem raport z szacunkowymi wynikami za pierwszy kwartał. Te wskazują na spadek zysku netto do poziomu 1,06 mld zł przy o ponad miliard złotych wyższych przychodach. Wcześniej, bo na początku kwietnia światło dzienne ujrzała niepokojąca rekomendacja z ceną docelową przy zaledwie 5 zł. Jest to odzwierciedlenie m.in. słów prezesa spółki, o tym że obecny rok wcale nie musi być tak dobry jak poprzedni i trudno będzie osiągnąć porównywalne wyniki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here