Naga MarketsPGNiG – wtorkowa sesja otworzyła się dużą luką wzrostową na wykresie. Jest to zasługa informacji jakie napłynęły już po zamknięciu poniedziałkowej sesji o tym, że spółka wygrała spór prowadzony przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie, z rosyjskim Gazpromem, dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom do Polski w ramach tzw. kontraktu jamalskiego z 1996 roku.

Wyrok zakłada, że Gazprom musi zwrócić PGNiG około 1,5 mld USD. Wyrok nie oznacza niższych cen dla klientów, gdyż dotąd spółka ponosiła koszty niekorzystnych zapisów kontraktu. Wyro poprawi za to wyniki spółki w znaczący sposób. Na wykresie miesięcznym widać, że ostatnia sesja marca przyczyniła się do tego, że świeca miesięczna to pin bar naruszający długim cieniem historyczne minima.

pgnig

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here