Naga MarketsPGG nie uznaje wypowiedzenia przez Tauron umowy na dostawy węglaPolska Grupa Górnicza (PGG) nie uznaje wypowiedzenia umowy na zakup węgla przez Tauron Polska Energia z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu za skuteczne, podała PGG. “Spółka oczekuje respektowania zapisów umowy i zachowania 2-letniego okresu wypowiedzenia” – czytamy w stanowisku PGG, przekazanym mediom.

PGG poinformowała, iż w tym roku Tauron, w ramach obowiązującego kontraktu, odebrał 32% zamówionego węgla od PGG

Tauron poinformował dziś o wypowiedzeniu ze skutkiem na 30 VI 2021 r. umowy na zakup węgla do spółek zależnych Tauron Wytwarzanie, Tauron Ciepło i Nowe Jaworzno Grupa Tauron.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2019 roku Grupa Tauron zakupiła od PGG 2,52 mln ton węgla energetycznego.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

PGG jest największą firmą w sektorze węgla kamiennego w Unii Europejskiej. W 2019 r. wydobycie w kopalniach wyniosło ok. 29,5 mln ton.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here