Naga MarketspgeWciąż brakuje rozwiązania sytuacji na WIG20 o której pisałem przed tygodniem, tymczasem PGE ponownie notuje świetną sesję zyskując osiemnaście groszy na akcję, co przekłada się na wzrost na poziomie 1,76%. Czy to już moment na kupno akcji producenta energii elektrycznej?


PGE niemal od momentu pojawienia się na warszawskim parkiecie porusza się w trendzie spadkowym, który doprowadził we wrześniu zeszłego roku do utworzenia nowych, historycznych minimów na poziomie 8,41 złotych za akcję. Jednak od tamtej pory, a dokładniej od sesji 11 września akcje jednego z największych w Polsce dostarczycieli energii rozpoczęły korekcyjne wzrosty.

wykres tygodniowy PGE ze  średnimi
Wykres tygodniowy PGE | źródło: TradingView

Wielu dostrzeże tu formację Podwójnego Dna, którego pierwsza noga została utworzona jeszcze w listopadzie 2016 roku. Do tej pory nie pobita linia szyi formacji znajduje się na równym poziomie 15 złotych – szczycie z 28 sierpnia 2017 roku.

PGE powyżej wsparcia

Jednak to co ważniejsze dla inwestorów pozycyjnych znajduje się na wykresie dziennym. Odbijając się od okolic równego poziomu 10,00 PLN, rynek potwierdził znajdującą się tam strefę wsparcia. Dodatkowo, strefę tę wzmacnia zbieg dwóch średnich długoterminowych – 200 i 100 SMA. Całkiem niedawno również, bowiem w połowie grudnia zeszłego roku, średnia 100-okresowa (kolor czerwony) powróciła powyżej średniej 200-okresowej (kolor niebieski) wysyłając tym samym byczy sygnał dla inwestorów długoterminowych.

Wsparcie w rejonie 10,00 PLN wspiera również Fibonacci. Mierząc ostatni impuls wzrostowy od dołka z 11 września do ostatniego szczytu z 19 listopada na 12,38 jesteśmy w stanie wyrysować siatkę, której zniesienie 61,8 wypada niemal dokładnie na poziomie wsparcia.

Ostatnim, na co warto zwrócić uwagę to nowy szczyt na wykresie oscylatora stochastycznego, który potwierdza byczy wydźwięk cenowego momentum PGE.

wykres PGE z średnimi i mierzeniami Fibonacciego
Wykres PGE |źródło: TradingView

Strategia: długie pozycje

Inwestorzy o wysokiej awersji do ryzyka mogą zaczekać na dalszą penetrację ostatniej korekty spadkowej i powrót ceny 3% powyżej lokalnego szczytu z 7 stycznia. Jeśli ktoś jednak myśli o długoterminowym zaangażowaniu w akcjonariat PGE, zwłaszcza że pojawiają się głosy o możliwości powrotu spółki do wypłaty dywidendy za ten rok, bezpiecznym rozwiązaniem będzie zaczekanie na potwierdzone wybicie szczytu z 19 listopada na 12,38 PLN.

Inwestorzy o umiarkowanym apetycie na ryzyko mogą zaczekać na wybicie ostatniego, lokalnego szczytu z 7 stycznia i dopiero wówczas spróbować wejść w długie pozycje. Należy jednak pamiętać o bliskiej odległości od krótkoterminowej średniej 50 SMA na wykresie dziennym (obecnie 10,91) i 100 SMA na wykresie tygodniowym (obecnie 11,26) i odpowiednim dostosowaniu zleceń obronnych do swoich zasad zarządzania kapitałem.

Inwestorzy o wysokim apetycie na ryzyko mogą rozważyć wejście w długie pozycje już w trakcie najbliższej sesji. Za takim rozwiązaniem przemawiają zarówno czynniki techniczne o których wspomniano wyżej jak i bycze zakończenie dzisiejszej sesji.

We wszystkich powyższych scenariuszach najlepiej wykorzystać certyfikaty Turbo Long 9,3, które poza barierą oddaloną o bezpieczną odległość od ceny rynkowej oferują również atrakcyjną dźwignię finansową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here