Naga Markets

PGE zyskało wczoraj 4,8 procent. Indeks mWIG40 zakończył dzień bijąc nowe rekordy Czwartkowa sesja na GPW upłynęła pod dyktando byków. Indeksy pociągnęły w górę w głównej mierze notowania banków (WIG-Banki +3,6%). Polskie blue chipy finiszowały ze zwyżką 2,5%, przy obrotach sięgających 1,2 mld PLN. Do najsilniej umacniających się walorów należały takie podmioty jak: PGE (+4,8%), Mercator (+4,4) i CD Projekt (+4,3%). Z drugiej strony znalazły się tylko dwie spółki i były to: Asseco PL (-2,2%) oraz KGHM (-0,2%).

Akcje PGE wzrosły wczoraj o 4,8%

mWIG40 urósł o 2,4% i zakończył dzień na najwyższym poziomie w historii, a sWIG80 zyskał tego dnia 1,6%. Na szerokim rynku wyróżniły się akcje Stalprodukty, które zyskały blisko 15% po informacji o wstępnych wynikach za 3Q’21.Na europejskich parkietach dominował kolor zielony, CAC40 urósł o 0,5%, a zarówno DAX jak i FTSE100 poszły w górę o 0,4%. W dniu wczorajszym Narodowy Bank Czech zaskoczył rynek i po raz czwarty z rzędu podniósł stopy procentowe, referencyjna stopa procentowa została podwyższona z 1,5% do 2,75%.

Na Wall Street dobrą passę utrzymał Nasdaq (+0,8), który rośnie nieprzerwanie od dziewięciu sesji, poprawiając kolejny raz historyczny rekord, wtórował mu w tym S&P500, który zyskał podczas czwartkowej sesji 0,4%, również poprawiając maksima. Negatywnie wyróżnił się Dow Jones, który stracił tego dnia 0,1%.

Po wynikach drożały m.in. spółki gamingowe: Take Two Interactive zyskał +4,8%, a Electronic Arts poszedł w górę o 2,1%. W Azji Shanghai Composite Index finiszuje 0,5% na minusie. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie oscylują w okolicach zera.

Autor: Krzysztof Tkocz

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pkp cargo | kursy kryptowalut wykresy | kurs akcji orlen | benefit giełda | cena akcji enea | giełda allegro | Forint kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here