Naga MarketsPGE zyskało ponad 3 procent, dobra sesja dla WIG-EnergiaWarszawski parkiet w dniu wczorajszym wykazał się największą siłą w wśród rynków europejskich. Co więcej, najlepiej na krajowym rynku radził sobie segment blue chipów, co nie jest układem często obserwowanym w ostatnich tygodniach. WIG20 zyskał 1,79%, przy wzroście szerokiego WIG o 1,6%.

PGE z dobrym wynikiem, CD Projekt gwiazdą poniedziałkowej sesji

Głównym motorem napędowym wzrostów były akcje CD Projektu (13,07%), które rosły po informacji o liczbie poprawek zawartych w najnowszej poprawce (tzw. patchu) do gry Cyberpunk 2077. Inwestorzy oczekują, iż patch znacząco poprawi stabilność gry, co pozwoli na jej powrót do sklepu Playstation. Ponadto w weekend pojawiły się przecieki jakoby CD Projekt planował aż 10 DLC, czyli dodatków do gry. Do powyższego trzeba dodać ponadto ogłoszenie nowej strategii spółki, którą poznamy już po zakończeniu dzisiejszej sesji. Chociaż perspektywy dla CDR wciąż pozostają mieszane to ostatnia komunikacja spółki może w krótkim terminie wspierać sentyment wśród kupujących. Silnie w dniu wczorajszym zaprezentowała się także energetyka (WIG-Energia 2,56%). PGE zyskało 3,04%, ENA 2,42%, a TPE 2,29%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Druga wyraźnie wzrostowa sesja na WIG20 pozwoliła notowaniom indeksu odejść od strefy wsparcia w okolicach poziomu 1900 pkt., co redukuje obecnie obawy o powrót trendu spadkowego na krajowym parkiecie. Aktualnie celem staje się powrót do poziomu 2020 pkt., który w ostatnich tygodniach wielokrotnie był testowany, co zawsze kończyło się niepowodzeniem. Ewentualne pokonanie powyższego oporu byłoby silnym sygnałem dla kupujących.

Na rynkach bazowych w dalszym ciągu obserwujemy rotację kapitału do tradycyjnych sektorów gospodarki. W dniu wczorajszym indeks Dow Jones zyskał 0,3%, przy spadku Nasdaq 100 o 0,1%. Najgorzej na amerykańskim rynku wypadł natomiast Russell 2000 (-2,81%), czyli indeks małych spółek, które to od listopada ub.r. były preferowanym przez inwestorów segmentem rynku.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Przy braku istotniejszych odczytów makroekonomicznych inwestorzy na krajowym parkiecie będą szukali sygnałów z rynków bazowych. Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 i DAX 30 w godzinach porannych wskazują na neutralne otwarcie. W dalszych godzinach strona popytowa może próbować kontynuować wzrosty z ostatnich dwóch sesji. Prawdopodobnie znów jedną z najciekawszych spółek będzie dziś CDR w związku z planowanym na południe ogłoszeniem nowej strategii spółki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 kurs | bitcoin giełda wykres | euro kurs | dolar prognoza | kurs ropa |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here